O miłości do książek – „Księgarnia spełnionych marzeń” Katriny Bivald

Okładka książki Księgarnia spełnionych marzeń

Książka o miłości do książek. Czyli coś idealnego dla takiego książkoholika jak ja.
Sara pracowała w księgarni w Szwecji. Niestety księgarnia splajtowała. Jeszcze gdy pracowała poznała Amy z USA. Wymieniały się książkami, przemyśleniami o nich i pisały do siebie listy. Po stracie pracy Amy zaprasza Sarę do siebie i ta się zgadza. Amy mieszka w malutkim miasteczku, gdzie wszyscy się dobrze znają. Gdy Sara dociera na miejsce trafia na stypę…Amy.
Mieszkańcy czują się w obowiązku zająć Sarą. Ta trochę niepewna, bo żyjąca głównie w świecie literatury jednak się zgadza i swoją pasję do książek pomału zaszczepia w mieszkańcach. Na horyzoncie oczywiście pojawia się też mężczyzna, z którym mieszkańcy chcą Sarę wyswatać oraz (jak to w Ameryce bywa) pojawia się Urząd Imigracyjny. Mieszkańcy nie chcą dopuścić do odesłania Sary i zaczyna się przedstawienie…
Księgarnia Spełnionych Marzeń to lekka, obyczajowa książka o magii książek. Co mi bardzo się podobało w niej to to, że co kilka stron bohaterka porównuje swoje przeżycia i przygody do wydarzeń i postaci z literatury. Czasem bardziej znanej, a czasem pisze o tytułach, o których nie słyszałam. I to zachęca do dalszych poszukiwań, do odkrywania kolejnych postaci w literaturze. Książka niesie też jeszcze jedno przesłanie – nie ma złych książek. I nie ma ludzi, którzy nie mogliby odnaleźć idealnej książki dla siebie.
Powieść jest dość przewidywalna ale ciekawa. Odpowiednia na leniwe niedzielne popołudnie.
Ocena 6/10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s